ייעוץ וייצוג משפטי

פרוייקט ייעוץ וייצוג משפטי

פרוייקט ייעוץ וייצוג משפטי מספק לנשים שנמלטו למקלט לנשים מוכות, עם (או בלי) ילדיהן, ייעוץ משפטי וייצוג בהליכים משפטיים מיידיים וארוכי טווח שמטרתם להוציא את הנשים וילדיהן ממעגל האלימות.

כל אחת מהנשים עוברת תהליך בו היא בוחרת האם היא רוצה לפנות לחיים עצמאיים או מעוניינת לחזור לבן הזוג האלים בתנאים שיפסיקו את האלימות ויגדירו מחדש את השיח המשפחתי (וזאת בליווי, תמיכה וייעוץ של עובדת סוציאלית ועו"ד). הצוות הטיפולי ועורכת הדין עובדות יחד עם האשה במטרה לבצע את התהליכים המשפטיים והתהליכים הטיפוליים הנדרשים לצורך השגת מטרותיה של האשה.

תחומי הפעילות בהם מלווה ומייצגת עורכת הדין את הנשים הינם רבים וכוללים:  הליכי חירום משפטיים כמו צו הגנה, משמורת זמנית על ילדים, צו עיכוב יציאה מהארץ וכו'; הליכים ארוכי טווח כמו משמורת קבועה, מזונות, התרת נישואין, חלוקת רכוש, סדרי ראיה וגירושין; תיווך וניהול מו"מ בין האישה לקהילת המוצא שלה/משפחתה/בן זוגה להשגת ההסדר האופטימלי לה ולילדיה (לא בהכרח פרידה או גירושין); ייצוג הנשים בכל רחבי הארץ ובכל התיקים הרלוונטיים כולל חובות והוצאה לפועל; ישיבות הערכה של צוות הפרוייקט.

עורכת הדין של מעון חירום לנשים ממשיכה, ללא גביית תשלום מהנשים, ללוות ולייצג אותן בנושאים משפטיים שהטיפול בהם החל במהלך שהותן במקלט, גם לאחר צאתן של הנשים לחיים עצמאיים.